^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Projekt ZDROWA JA (1)

Projekt ZDROWA JA

Pod koniec października ruszył w naszej szkole projekt ZDROWA JA Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy uczennic w zakresie zdrowia, przyczynienie się do zmiany stylu życia oraz poprawy zachowań zdrowotnych młodzieży. Projekt realizuje Instytut Matki i Dziecka pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt o nazwie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu" w skrócie ZDROWA JA. Projekt jest skierowany do 15-letnich dziewcząt uczęszczających do II klas szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem jest ocena skuteczności programów profilaktycznych skierowanych do młodych osób i nacelowanych na poprawę ich zachowań zdrowotnych. W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia), tj. spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem; poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, czy zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą.

Koordynator projektu ZDROWA JA

 

 

 

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach