IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Niemieckim

W przeddzień andrzejek, t.j. 29 listopada do naszego gimnazjum przybyło mnóstwo rozśpiewanych gości, którzy wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Niemieckim. Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patonatem Konsula Honorowego RFN w Kielcach, pana Andrzeja Mochoń. Wraz z nami bawili się na nim uczniowie gimnazjów z Bilczy, Chęcin oraz Kielc.  Nie zabrakło również naszych młodszych kolegów ze szkół podstawowywch w Bolechowicach, Kowali oraz Nowin. W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Obok występów solowych, były również duety oraz zespoły. Po raz pierwszy na scenie pojawili się chłopcy.

Zgodnie z tradycją po prezentacji uczestników zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Można było podziwiać tańczącego Rafała Rozparę z klasy Id, śpiewających uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Podobał się również występ specjalny przygotowany przez trio z klas niemieckich, które zaprosiło do wspólnego śpiewania znanego przeboju „Eins, zwei Polizei”.

Jury i w tym roku miało bardzo trudny wybór, jednak po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

Zobacz więcej zdjęć

I miejce - Kinga Pawińska (Gimnazjum w Chęcinach)

II miejsce - Kinga Syzdół (Gimnazjum w Nowinach)

III miejsce - Ania Lewandowska i Mateusz Dudek (Gimnazjum nr 9 w Kielcach)

Wyróżnienia:

Sylwia Bartkiewicz (Nowiny),  Anna Markowska  (Kielce), Michał Milcarz (Bolechowice), Olga Ścipniak (Kielce),   Natalia Gruszka i Aleksandra Woś (Bolechowice), Maja Róziewicz i chórek ( Kielce) oraz Karol Ludwinek, Mateusz Dudek, Damian Grusiecki, Zuzia Adamczyk, Daria Bienieszewska (Kielce).

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok