^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

DSD 2018

100% na egzaminie DSD I A2/B2

Wiosna to dla uczniów klasy DSD czas intensywnej pracy zakończonej egzaminem certyfikatowym z języka niemieckiego. W tym roku
do egzaminu składającego się jak zwykle z części pisemnej (13 marca) i części ustnej (28 marca) przystąpiło 20 uczniów klasy 3d.

Test naszpikowany podchwytliwymi pytaniami wymagał zaprezentowania umiejętności językowych na poziomie średniozaawansowanym (B1), a uczniowie sprawdzali swoje kompetencje językowe w zakresie rozumienia tekstów słuchanych, pisanych, tworzenia wypowiedzi pisemnej oraz wypowiedzi ustnej.

Okazało się, że i tym razem nasi gimnazjaliści poradzili sobie doskonale, osiągając świetny wynik. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i otrzymają Międzynarodowy Certyfikat Językowy DSD I A2/B1. Posiadanie tak prestiżowego dokumentu uznawanego na całym świecie może być powodem do dumy i jest nagrodą za solidną pracę.

Gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych umiejętności językowych.

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach