^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Narodowe Dni Badmintona

Narodowe Dni Badmintona

W dniach 4-5 grudnia 2017r.Fundacja Narodowy Badminton zorganizowała imprezę popularyzującą tą dyscyplinę sportu. Spotkanie miało miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej „Torwar” w Warszawie.

W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 500 młodych sportowców z kilkunastu polskich województw. Naszą Gminę reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach w składzie: Wiktoria Domagała, Dominika Gruszczyńska, Oliwia Stępniewska, Dominika Zatorska, Magdalena Zwierzchowska i Jacek Łój z kl. II A, Katarzyna Przygodzka z kl. II B, Dawid Sosnowski z kl. II C oraz Oskar Olszewski i Bartosz Rękas z kl. III B.

Młodzi badmintoniści zostali podzieleni na kategorie wiekowe (od U-9 do 15+ co dwa lata) i rozlosowani do wielkiej drabinki turniejowej. Pomiędzy swoimi meczami (a było ich do rozegrania co najmniej 3) mogli skorzystać z usług strefy techniki oraz strefy aktywności, gdzie wspólnie uczestniczyli w grach i zabawach oraz praktycznie wykorzystywali swoje umiejętności. Dwójce reprezentantów naszej szkoły: Wiktorii Domagale
i Bartoszowi Rękasowi udało się wyjść z grupy, dzięki czemu mogli stawić czoło najlepszym sportowcom. Wszyscy uczestnicy NDB 2017 otrzymali medale i koszulki, a najlepsi statuetki. Wieczorem na korty „Torwaru” wybiegli również uczestnicy turniejów VIP – zmierzyli się w nich parlamentarzyści, lekarze, nauczyciele oraz przedstawiciele służb mundurowych. Łącznie w hali zostało rozegranych ponad 700 spotkań.

Następnego dnia organizatorzy przewidzieli dodatkową atrakcję – wszyscy uczestnicy Narodowych Dni Badmintona odwiedzili Centrum Nauki Kopernika, gdzie miło spędzili czas. To była świetna, a zarazem pouczająca zabawa. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

Narodowe Dni Badmintona były wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Biorąc udział w tego typu imprezach, rozwijamy swoje umiejętności i nabywamy doświadczeń, które przydadzą się w kolejnych turniejach.

Uczestnicy NDB 2017

>>GALERIA<<

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach