Badminton 2017

WOJEWÓDZKI TURNIEJ FINAŁOWY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
w BADMINTONIE - NOWINY 9.06.2017

W piątek 9 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył  się Wojewódzki Turniej Finałowy Świętokrzyskiej Ligii Szkół Gimnazjalnych  w Badmintonie.

Uczestniczyli w nim uczniowie z 12 szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego: Chęciny, Ćmińsk, Kielce Gim. nr 3, Kielce Gim. nr 7, Łagów, Mniów, Morawica, Moskorzew, Nowiny, Ostrowiec Świętokrzyski Gim. nr 3, Suchedniów, Zagnańsk.

Sędzią głównym zawodów był Stefan Pawlukiewicz.

Do zawodów  zgłosiło się 20 chłopców i 24 dziewczęta, którzy rywalizowali w grze pojedynczej.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:

1     Marta Tomaszewska Gimnazjum nr 7 w Kielcach

2     Weronika Ziemba - Gimnazjum w Suchedniowie

3/4  Patrycja Krawat - Gimnazjum w Łagowie

3/4  Oliwia Petelicka - Gimnazjum w Chęcinach

Wyniki rywalizacji chłopców:

1    Wojciech Lurzyński - Gimnazjum w Morawicy

2    Wiktor Kosałka - Gimnazjum w Morawicy

3/4 Mateusz Frańczak - Gimnazjum nr 3 w Kielcach

3/4 Andrzej Pięta - Gimnazjum w Suchedniowie

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Domagała kl. IA, Dominika Gruszczyńska kl. IA, Magda Majewska IC oraz Jacek Łój kl. IA, Szymon Krajewski kl. IC i Bartosz Rękas kl. IIB.

Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobyli kolejne doświadczenia techniczno – taktyczne, które pozwolą na podnoszenie umiejętności gry w badmintona.