^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Złoty dublet nowińskich oszczepników!!!

Złoty dublet nowińskich oszczepników!!!

 

Podczas dwudniowych Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce (Kielce 05-06.06.2017r.) gimnazjaliści z Nowin wywalczyli 6 medali!

W roku ubiegłym nasi uczniowie wygrali klasyfikację medalową tej imprezy, a w tegorocznej potwierdzili swoją supremację, mimo braku już w swoich szeregach dwukrotnego złotego medalisty tamtych zmagań Mikołaja Odziemka. Pierwszego dnia rywalizacji medalowe żniwa otworzył dyskobol Krzysztof Orawiecki, którego rzut z pierwszej kolejki na odległość 34 metrów zapewnił mu brązowy medal. Chwilę później ze srebrnego medalu zdobytego w konkursie pchnięcia kulą cieszyła się uczennica klasy III Patrycja Giełżecka, która uplasowała się również na V miejscu w rzucie dyskiem. Po tych wydarzeniach w blokach startowych do biegu na 200m przez płotki stanęła Magdalena Ganczarek, która po pasjonującym finiszu uplasowała się ostatecznie na IV miejscu. Ten nieco pechowy bieg Magda powetowała sobie drugiego dnia zawodów zdobywając brązowy medal w biegu na 80m przez płotki.Jednak prawdziwą rewelacją zawodów okazali się nasi oszczepnicy!!! Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Wiktoria Domagała. Pierwszoklasistka mimo, że rywalizowała z koleżankami o dwa lata starszymi w swoim debiucie okazała się najlepsza w gronie ponad 20 zawodniczek. Swoje zwycięstwo przypieczętowała rzutem na odległość 26,5m, który oddała w ostatniej kolejce konkursu. W zgodnej opinii fachowców była to największa niespodzianka mistrzostw. Niespodzianki nie było w konkursie chłopców, który zakończył się zwycięstwem Rafała Pabisa, obrońcy tytułu z roku ubiegłego. Rafał podobnie jak koleżanka swój najlepszy rezultat 40m89cm osiągnął w szóstej kolejce. Dopełnieniem rewelacyjnego startu naszych gimnazjalistów był medal brązowy wyskakany przez ucznia klasy II Bartłomieja Szmala
w konkursie skoku w dal (5m41cm).

 

>>GALERIA<<

Ze sportowym pozdrowieniem

Krzysztof Wanat

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach