^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

KONKURS „BEZPIECZNE STADIONY- PRZYJAZNY KIBIC” 2017

KONKURS "BEZPIECZNE STADIONY PRZYJAZNY KIBIC" 2017

W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum w Nowinach przystąpiło do konkursu „Bezpieczne stadiony – przyjazny kibic”. Dla uczniów gimnazjum ten konkurs to przede wszystkim wspaniała zabawa i godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz.

W bieżącym roku fanki piłki nożnej przybrały barwy narodowe Anglii. Przygotowały atrakcyjne stroje i elementy propagujące drużynę (chorągiewki, flagi, transparenty, kapelusze, wstążki). Podczas kibicowania, na które składały się hasła, okrzyki i przyśpiewki, wykorzystały instrumenty muzyczne (bęben, butelki i puszki wypełnione grochem i fasolą, kołatki, trąbki), a ich twarze były pomalowane w angielskie barwy.W przyjazny i kulturalny sposób grupa kibiców dopingowała własną drużynę (inauguracja MiniEuro 2017 i mecz otwarcia ze Szwecją – 09.05.2017r. Stadion Sportowy w Nowinach, mecz z Polską i
Słowacją – 15.05.2017r. na stadionie w Ożarowie). Przed meczem otwarcia ze Szwecją na murawie nowińskiego boiska wystąpiła grupa cheerleaderek z pełnym ekspresji, zagrzewającym drużynę Anglii do boju układem choreograficznym. Dziewczęta walczyły z tremą, alei niesprzyjającą pogodą. Wspaniale zaprezentowała się również Gminno – Szkolna Orkiestra Dęta z Nowin pod batutą dyrygenta Wojciecha Materka. Mimo deszczu i zimna orkiestra poprowadziła barwny korowód dwunastu zespołów piłkarskich w strojach narodowych, który przemaszerował wokół stadionu. Przed meczem Anglia - Szwecja muzycy wykonali hymn Anglii.W dniu 08.05.2017r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach w ramach piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017, odbył się „Dzień Angielski” pod hasłem „Bezpieczne stadiony – Przyjazny Kibic” Uczniowie przygotowali prezentacje, poprzez które przybliżyli całej społeczności szkolnej kraj, który reprezentuje w MiniEuro 2017 nasza szkolna drużyna oraz własny region – gminę Sitkówka – Nowiny. Gimnazjaliści wykonali również plakaty o Anglii i drużynie angielskiej, które stanowiły dekorację podczas imprezy. Odbył się quiz wiedzy o Anglii, Gminie Sitkówka - Nowiny i Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, podczas którego nie zabrakło żywiołowego i spontanicznego dopingu klubu kibica. Z okazji „Dnia Anglii” naszą szkołę odwiedził policjant – sierżant Piotr Starz z Komisariatu Policji w Chęcinach. W trakcie spotkania mundurowy udzielił słuchaczom wskazówek, jak powinien zachowywać się kibic podczas widowisk sportowych, zapoznał zebranych z zasadami zachowania bezpieczeństwa na stadionach - zwłaszcza meczy piłkarskich i znaczenia sportu w życiu człowieka. Policjant przekazał podstawowe informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, związanej z nieprzestrzeganiem ustawy o imprezach masowych. Wymienił zachowania, które są niedopuszczalne podczas trwania widowiska sportowego lub imprezy masowej, a także przed ich rozpoczęciem oraz po zakończeniu. Kolejnym gościem spotkania był piłkarz – Sebastian Dobrodziej - absolwent Publicznego Gimnazjum w Nowinach, który mówił o szacunku dla przeciwnika, poszanowaniu dla barw drużyny własnej i przeciwnej, kulturalnym dopingu dla swej drużyny i godnym zachowaniu kibiców na stadionie i poza nim. Wielkie emocje towarzyszyły uroczystej prezentacji piłkarskiej reprezentacji naszej szkoły przed publicznością zgromadzoną w auli szkolnej. Piłkarze pokazali się w nowych strojach, które otrzymali od organizatorów turnieju: redakcji „Echa Dnia” i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przechodząc przez szpaler utworzony przez cheerleaderki. Prezentację drużyny w strojach narodowych Anglii poprzedził występ znakomicie wygimnastykowanych szkolnych cheerleaderek.Udział w tegorocznej edycji konkursu "Bezpieczne stadiony - przyjazny kibic" był dla naszego gimnazjum przyjemną formą edukacji o bezpieczeństwie. Ale… najważniejsza była dobra zabawa!!! Był doping podczas spotkania, barwne przebrania oraz futbolowe przyśpiewki. Wspaniała zabawa w dobrym stylu, pełna humoru i uśmiechu, towarzyszyła kibicom cały czas.Przygotowaniem kibiców na tegoroczny, konkurs zajęły się panie Alina Wiśniewska i Beata Woźniak.

>>GALERIA<<

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach