^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

ŚWIĘTKORZYSKI DZIEŃ BADMINTONA

ŚWIĘTOKRZYSKI DZIEŃ BADMINTONA

 

W dniu 25 listopada 2016r. w naszej szkole zorganizowano ŚWIĘTKORZYSKI DZIEŃ BADMINTONA.

 

Organizatorem tej akcji było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyski Związek Badmintona. Celem akcji była popularyzacja badmintona oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. W naszej szkole odbyła się BADMINTOMANIA – festyn rekreacyjno – sportowy. Impreza zorganizowana została dla uczniów kl. I-III i nauczycieli w czasie zajęć lekcyjnych.

Przygotowano liczne zabawy i turnieje zarówno wśród uczniów, jak
i nauczycieli:

 1. Rzut lotką na odległość.

 2. Rzut lotką do celu – kosz do koszykówki.

 3. Odbicia rakietą lotki na odległość do odpowiednio ustawionych kółek hula – hoop ( jedno za drugim) z odległości 3, 5, 7m.

 4. Odbicia rakietą (bekhend) lotki do wiaderka ustawionego na wysokości 1m z odległości 2m.

 5. Podbijanie balona przed sobą rakietą trzymaną na przemian, raz jedną raz drugą ręką.

 6. Odbijanie rakietą balona w parach, w siadzie skrzyżnym, do pierwszego jego upadku.

 7. Podbijanie rakietą lotki przed sobą po przełożeniu rakiety dookoła tułowia, do pierwszego jej upadku.

 8. Odbijanie lotki w parach – stojąc naprzeciwko siebie odbijanie lotki w ciągu 1 min.

 9. ‘”Sadzenie ziemniaków” – umieszczanie lotek w dołkach, a następnie zbieranie wyrośniętych ziemniaków – lotek z dołków, na czas.

 10. Serwowanie do celu – rozstawionych na boisku 6 kółek hula –hoop.

 11. Speed badminton - rozgrywki.

 12. Turniej w badmintona.

Każdy uczestnik mógł wziąć udział w konkurencjach rozgrywanych jednocześnie na 12 stanowiskach. Wybór konkurencji był dowolny.
Na poszczególnych stanowiskach sędziowie (uczniowie, nauczyciele) kontrolowali zadania lub sędziowali rozgrywki, które wykonywane były zgodnie
z instrukcją. Uczniowie rywalizowali ze sobą, zdobywając na stacjach punkty, które przydzielane były przez sędziego w postaci cukierków. Uczestnicy mogli „wyzwać się” również na pojedynek, przed którym ustalali stawkę (ilość cukierków) o jaką rywalizowali.

. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia na stanowiskach, każdy chciał być najlepszy. Rywalizacja wzbudzała bardzo dużo emocji. Zainteresowanie wzbudził mecz  towarzyski: pani dyr. Kornelia Bem – Kozieł – pani dyr. Anna Woźniak. Równie emocjonujące były mecze z panem Krzysztofem Wanatem. Uczniowie bardzo ambitnie walczyli o każdy punkt, nie pozwalając na dużą przewagę. Głośno dopingowani byli przez swoich kolegów, zmotywowani
do gry, jednak nie pokonali swojego nauczyciela. Badmintomania minęła
w miłej, przyjemnej i sportowej atmosferze. Udział w niej dostarczył uczniom rozrywki sportowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o tej formie aktywności fizycznej.

>>GALERIA<<

organizator Świętokrzyskiego Dnia Badmintona - Beata Woźniak

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach