^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Kino niemieckie: „Vincent will Meer”

Pod koniec października uczniowie klas niemieckich wybrali się na kolejną lekcję jezyka niemieckiego w kinie „Moskwa”. Tym razem obejrzeliśmy w oryginale komedię „Vincent chce nad morze”. Film uhonorowany wieloma nagrodami, to zabawna opowieść o trójce młodych ludzi, którzy poznają się w zakładzie terapeutycznym i postanawiają uciec nad morze. Tytułowemu bohaterowi Vincentowi, cierpiącemu na zespół Tourette’a, towarzyszy w podróży zbuntowana anorektyczka Marie oraz pedantyczny Alexander ze zdiagnozowaną nerwicą natrenctw. Pełna przygód podróż okazuje się skuteczną terapią.  Film optymistyczny, wesoły, przyjemny, opowiadający o zwykłych problemach skomplikowanych ludzi z nutką edukacyjną bardzo nam się podobał, o czym świadczyć mogą spontaniczne brawa po seansie. Warto było.

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach