^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Francja 30.05.2017 – 01.06.2017

TPM P3 w College Edgar Quinet, Saintes (Francja) 30.05.2017 - 01.06.2017

W spotkaniu, które odbyło się w uroczym miasteczku na południu Francji, uczestniczyli koordynatorzy i dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie „Climate Changes vs Today’s Lifestyles: A New Challenge for European Youth” programu Erasmus+ z sześciu szkół partnerskich:

Gymnasium Neue Oberschule (Niemcy)

Scuola Secondaria di primo grado „Ettore Romagnoli” (Włochy)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach im. Św. Jadwigi Królowej (Polska)

Prienu „Azuolo” progimnazja (Litwa)

College Edgar Quinet (Francja)

EBI Francisco Ferreira Drummond (Portugalia)

Konferencja została przygotowana oraz przeprowadzona przez koordynatora projektu we francuskiej szkole. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Kornelia Bem-Kozieł, panie Sylwia Tworek (szkolny koordynator projektu) oraz Dorota Chwastowska. Ostatnie międzynarodowe spotkanie odbyło się w celu podsumowania dwóch lat pracy w projekcie oraz napisania raportu końcowego. Odbyła się dyskusja na temat partnerstwa i współpracy w ramach projektu oraz wymiana doświadczeń dotyczących sposobów upowszechniania rezultatów pracy.

Gospodarze przygotowali krótki lecz ciekawy program wizyty, w ramach którego zapoznali uczestników konferencji z interesującymi miejscami w Saintes i jego historią, jak również nadmorskim kurortem La Rochelle i wyspą Ile de Re.

Na zakończenie konferencji odbyła się wystawa prac przygotowanych przez wszystkich uczestników projektu, dotycząca zmian klimatycznych na ziemi. Została ona zorganizowana przez opiekunów Erasmus + we Francji, a jej celem było podsumowanie dwuletniej współpracy. Przedstawiono również krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły w Saintes.

 

>>GALERIA<<

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach