^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

TTLA C4 Braunschweig 26.03. – 31.03.2017r

TTLA C4 BRAUNSCHWEIG 26-31.03.2017

Braunschweig w Niemczech – to ostatnie miejsce spotkania młodzieży biorącej udział w projekcie „Climate Changes vs Today’s Lifestyles:
A New Challenge for European Youth” programu Erasmus+ ze szkół sześciu krajów:

Gymnasium Neue Oberschule (Niemcy)

Scuola Secondaria di primo grado „Ettore Romagnoli” (Włochy)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach im. Św. Jadwigi Królowej (Polska)

Prienu „Azuolo” progimnazja (Litwa)

College Edgar Quinet (Francja)

EBI Francisco Ferreira Drummond (Portugalia).

W tym spotkaniu naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Maja Libera 2d, Natalia Raszeja 2d, Julia Wertka 2a, Marta Kraińska 2b, Jakub Markowicz 3b i Maciej Kasperek 3b wraz z p. Bożeną Liberą, nauczycielką języka niemieckiego i p. Anną Skrzypczyk, psychologiem szkolnym. Był to krótki czas, w którym na nowo ożyły przyjaźnie, jakie uczniowie nawiązali podczas pierwszego spotkania szkół w Nowinach. Uczestnicy spotkania pracując w międzynarodowych grupach, tworzyli okładkę do broszury o programie Erasmus+, dobrze się bawili malując graffiti z logo Erasmus+. Zwiedziliśmy miasto Braunschweig, Muzeum Klimatyczne w Bremerhaven oraz muzeum w Schöningen.

Dzięki programowi uczniowie mieli okazję pogłębić znajomość języka angielskiego i niemieckiego, zarówno podczas zajęć, jak w domach rodzin goszczących.

 

>>GALERIA<<

 

 

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach