^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

TTLA C3 W PRIENAI, LITWA 6-12.11.2016

TTLA C3 w PRIENAI, LITWA
6 - 12.11.2016

W spotkaniu, które odbyło się w Prienai, na Litwie, uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkół uczestniczących w projekcie „ClimateChanges vs Today’sLifestyles: A New Challenge for EuropeanYouth” programu Erasmus+ z sześciu szkół partnerskich:

Gymnasium Neue Oberschule (Niemcy)

ScuolaSecondaria di primo grado „EttoreRomagnoli” (Włochy)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach im. Św. Jadwigi Królowej (Polska)

Prienu „Azuolo” progimnazja (Litwa)

College Edgar Quinet (Francja)

EBI Francisco Ferreira Drummond (Portugalia)

Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez koordynatora projektu w litewskiej szkole –Adele Berezovskaja. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Zielińska (2a), Magdalena Wcisło (2d), Oliwia Baniowska (3b), Wiktoria Dziedzic (3d) oraz nauczyciele języka angielskiego p. Sylwia Tworek i p. Dorota Chwastowska. Międzynarodowe spotkanie odbyło się w celu prezentacji prac artystycznych związanych z przedstawieniem przyczyn zmian klimatycznych na ziemi oraz porównaniem danych ze stacji pogodowej zainstalowanej w każdej szkole partnerskiej, z ostatnich dwunastu miesięcy, a także ostatnich trzydziestu lat. Uczniowie mieli za zadanie przeanalizować przygotowane wykresy, wpisać dane do arkuszy kalkulacyjnych w programie Excel i wykonać modele 3D z drewna i tub
z tworzywa sztucznego, wypełniając je piaskiem w odpowiednim kolorze. Następnie, prace zostały zaprezentowane i omówione przez każdą grupę uczniów oraz dokonano porównania zmian temperatury i opadów
w różnych krajach. Ponadto, uczniowie stworzyli video klipy podsumowujące rezultaty ich pracy. Młodzież nie tylko pracowała, ale również poznawała ciekawe miejsca na Litwie. Uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili zamek w Trokach oraz ku ich wielkiej radości uczestniczyli w warsztatach robienia czekoladek w fabryce czekolady. Następnie pojechali do stolicy kraju – Wilna, gdzie zobaczyli najważniejsze zabytki i Stare Miasto. Na zakończenie pobytu gospodarze zorganizowali pożegnalną dyskotekę dla wszystkich uczestników poprzedzoną nauką litewskich, tradycyjnych tańców ludowych. Uczniowie nawiązali nowe znajomości oraz przyjaźnie, a także mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego.

Teraz nastał czas na przygotowania do następnego wyjazdu w ramach projektu, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2017 roku w Braunschweig w Niemczech. Życzymy wszystkim członkom grupy projektowej owocnej pracy.

 

>>GALERIA<<

 

 

 

 

 

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach