^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

TPM P2 W EBI FRACISCO FERREIRA DRUMMOND, TERCEIRA, PORTUGALIA 20.09.2016 – 25.09.2016

TPM P2 w EBI FRACISCO FERREIRA DRUMMOND, TERCEIRA, PORTUGALIA 20.09.2016 - 25.09.2016

spotkaniu, które odbyło się na przepięknej wyspie Terceira (Archipelag Azory), w Portugalii, uczestniczyli koordynatorzy i dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie „Climate Changes vs Today’s Lifestyles: A New Challenge for European Youth” programu Erasmus+ z sześciu szkół partnerskich:

Gymnasium Neue Oberschule (Niemcy)

Scuola Secondaria di primo grado „Ettore Romagnoli” (Włochy)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach im. Św. Jadwigi Królowej (Polska)

Prienu „Azuolo” progimnazja (Litwa)

College Edgar Quinet (Francja)

Konferencja została przygotowana oraz przeprowadzona przez koordynatora projektu w portugalskiej szkole - Luis Maciel. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Kornelia Bem-Kozieł, panie Sylwia Tworek (szkolny koordynator projektu), Dorota Chwastowska oraz pan wójt Sebastian Nowaczkiewicz jako reprezentant organu prowadzącego. Międzynarodowe spotkanie odbyło się w celu podsumowania pierwszego roku pracy w projekcie oraz organizacji kalendarza spotkań w drugim roku trwania programu Erasmus+, w ramach TTLA (warsztatów dla młodzieży) na Litwie i w Niemczech oraz TPM P3 (spotkania koordynatorów) we Francji. Zespół opracował plan pracy na najbliższe miesiące. Odbyła się dyskusja na temat partnerstwa i współpracy
w ramach projektu oraz wymiana doświadczeń dotyczących sposobów upowszechniania rezultatów pracy.

Gospodarze przygotowali bogaty program wizyty, w ramach którego zapoznali uczestników konferencji ze swoja wyspą, jej historią
i atrakcjami turystycznymi. Duże wrażenie wywarła na gościach wizyta
w Ratuszu Miejskim w Angra do Heroismo i wykład profesora azorskiego uniwersytetu, Felix Rodrigues, na temat konsekwencji zmian klimatu
na świecie.

Już wkrótce nasi uczniowie wyjadą na Litwę, żeby wziąć udział
w międzynarodowych warsztatach TTLA 3, gdzie zaprezentują prace artystyczne opisujące przyczyny zmian klimatu, będą analizować dane zapisane przez profesjonalną stację pogodową i porównywać je z danymi z innych krajów, a także wyciągać wnioski. Będą mieli również niepowtarzalną okazję porozmawiać w języku angielskim, nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych krajów europejskich, oraz poznać kulturę i historię Litwy.

 

>>GALERIA<<

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach