^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Rok Tuwima został podsumowany w ZSP

 

10 stycznia 2014 r., w czytelni biblioteki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbyło się spotkanie poświęcone Julianowi Tuwimowi .27 grudnia przypadała 60 rocznica śmierci tego najwybitniejszego  polskiego poety XX wieku. Jego twórczość poetycka była bardzo bogata, skierowana do dzieci i dorosłych. . Do dziś wzrusza i bawi kolejne pokolenia czytelników. Takie wiersze jak „Ptasie radio”, „Lokomotywa” nie mają sobie równych w polskiej literaturze. Utwory poety przetrwały próbę czasu. Słowa z pięknego wiersza „Modlitwa” stały się kanonem moralnym Polaków. Powtarzali je politycy z czasów Solidarności.

 

Zobacz więcej zdjęć

W stanie wojennym tymi słowami modlono się o wolną , uczciwą i sprawiedliwą ojczyznę. Bardzo pięknie śpiewali je znani artyści tacy jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Hanka Ordonówna, Ewa Demarczyk i inni wykonawcy.

Na spotkanie przybyli nauczyciele, uczniowie naszej szkoły. Odczytywana i recytowana była różnorodna twórczość poety. Wiersz pt. „Chrystusie” pięknie zaśpiewał ksiądz Tomasz Gocel przy akompaniamencie ucznia klasy II b Czarka Derejczyka. W drugiej części spotkania odbyło się podsumowanie konkursu z Wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Tuwima.  Nagrodzonymi i wyróżnionymi uczniami byli: Katarzyna Jaroń z klasy 1d -I miejsce, Aleksandra Woś z klasy 1d- II miejsce, Edyta Cal z klasy 3a -III miejsce, Maciej Syska z klasy 2 a -wyróżnienie. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy kolejnej odsłony Akcji Głośnego Czytania zgodnie potwierdzali, że tego typu przedsięwzięcia są ciekawe i potrzebne do popularyzacji twórczości i czytelnictwa. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia z życia biblioteki.

                                                                                         Nauczyciele bibliotekarze

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach