^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Jesienne warsztaty z native speakerem

W jesienne przedpołudnie po raz kolejny odwiedziła nasze gimnazjum rodowita Niemka, pani Nina Diehl. Uczniowie klas niemieckich wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość porozmawiania po niemiecku. Pierwszoklasiści grali w bingo, uczniowie klas drugich śpiewali niemiecki „Schlagier”, a trzecioklasiści dyskutowali na najróżniejsze tematy. Na zajęcia te szczególnie niecierpliwie czekały pierwszaki, które po raz pierwszy mogły porozmawiać po niemiecku z native speakerem. Warsztaty przeplatane były zabawami i grami językowymi, co pomogło naszym gimnazjalistom pozbyć się strachu przed mówieniem. Nie da się ukryć, że było to ciekawe doświadczenie, bo przecież nauka z native speakerem jest najskuteczniejszą formą doskonalenia sztuki władania językiem obcym.

Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę Niny. 

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach