^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

DSD 2018

100% na egzaminie DSD I A2/B2

Wiosna to dla uczniów klasy DSD czas intensywnej pracy zakończonej egzaminem certyfikatowym z języka niemieckiego. W tym roku
do egzaminu składającego się jak zwykle z części pisemnej (13 marca) i części ustnej (28 marca) przystąpiło 20 uczniów klasy 3d.

Czytaj więcej...

Egzamin pilotażowy DSD I 2018

Egzamin pilotażowy DSD I 2018

Jak co roku uczniowie klasy niemieckiej 3d przygotowujący się do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1, wzięli udział 7 lutego w ustnym egzaminie pilotażowym. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 34, w czasie którego uczniowie ze szkół na terenie województwa świętokrzyskiego, którzy realizują program DSD 1, mogli zapoznać się dokładnie z formą egzaminu ustnego.

Czytaj więcej...

Złowiliśmy kolejne talenty

Złowiliśmy kolejne talenty

Z radością informujemy, że po raz kolejny dzięki osiągnięciu przez uczniów klas DSD bardzo dobrych wyników w XVI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund” nasza szkoła otrzymała Certyfikat Łowców Talentów. Konkurencja była duża, ponieważ
w konkursie organizowanym w ramach programu „Łowimy Talenty” wzięło udział blisko 7 tys. uczniów z całej Polski, w tym 29 z naszej szkoły.

Czytaj więcej...

VII Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy

VII Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy

Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że w naszej młodzieży znów ożył duch niesienia bezinteresownej pomocy innym. Gimnazjaliści wspólnie z nauczycielami języka niemieckiego zorganizowali już VII Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego można było zakupić „świąteczne różności” wykonane przez naszych uczniów m.in. przepiękne ozdoby choinkowe, pachnące stroiki i urocze kartki świąteczne.

Czytaj więcej...

Warsztaty z native speakerem

Warsztaty z native speakerem

Pod koniec listopada uczniów klasy 2c odwiedził po raz pierwszy Ralf Auris. To wprawdzie nie pierwsze zajęcia naszych uczniów klas DSD
z rodowitym Niemcem, ale Ralfa nie mieli jeszcze okazji poznać.

Czytaj więcej...

VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki w Języku Niemieckim

VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki
w Języku Niemieckim

Pod hasłem „Każdy śpiewać może” odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki w Języku Niemieckim. Wzorem lat ubiegłych wydarzenie patronatem objęli oraz nagrody ufundowali: Świętokrzyski Kurator Oświaty, Honorowy Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach oraz Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny .

Aula ZSP stała się więc miejscem spotkania miłośników dobrej zabawy w rytmie niemieckich przebojów. W iście festiwalowym nastroju do Nowin przybyli gimnazjaliści z całego województwa świętokrzyskiego, a na scenie można było podziwiać wokalne talenty aż 47 wykonawców.

Swoich sił w konkursie spróbować mógł każdy. A jury w składzie: dr Donata Wójcik (wykładowca języka niemieckiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach), pani Małgorzata Zielińska-Perczak (wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty), pan Ralf Auris (koordynator programu DSD) oraz pan Ralph Arzt (wykładowca języka niemieckiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach) uważnie przyglądało się wszystkim występom.

Wśród laureatów konkursu znalazły się gimnazjalistki z Nowin. Justyna Boniatowska i Wiktoria Fałek zajęły I miejsce w kategorii zespołów wokalnych, a Małgorzata Adamiec otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów.

Wszyscy goście opuszczali aulę nucąc niemiecki przeboje. Nie ulega więc wątpliwości, iż cel konkursu, czyli nauka poprzez zabawę został w stu procentach osiągnięty.

>>GALERIA<<

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach