^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Warsztaty w ŚCDN Kielce z okazji XIII Dni Języków Obcych

Warsztaty w ŚCDN Kielce z okazji XIII Dni Języków Obcych

Dnia 23 listopada 2015 roku sześcioro uczniów z klasy II a i III a wraz z opiekunami p. Sylwią Tworek oraz p. Dorotą Chwastowską brało udział w warsztatach zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Było to spotkanie z okazji XIII Dni Języków Obcych. Uczniowie wysłuchali p. Ewy Witczyńskiej - pracownika ŚCDN w Kielcach na temat:  Festivals and Celebrations: "Bonfire Night". Następnie uczniowie mieli zajęcia w języku angielskim z wolontariuszami programu Erasmus + na temat: Zwyczaje (również związane ze świętami) w Macedonii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Portugalii. Młodzieży podobał się kontakt z żywym, mówionym językiem angielskim, którym posługują się ludzie na całym świecie, oraz miała ona szanse porozmawiać z obcokrajowcami po angielsku. Wolontariusze wykazali chęć odwiedzenia naszej szkoły i przeprowadzenia warsztatów w języku angielskim  dla większej liczby uczniów. W tym samym czasie nauczyciele - opiekunowie uczestniczyli także w warsztatach: Kulturoznawstwo - spotkanie z wolontariuszami programu Erasmus + na temat: Zwyczaje, święta w Macedonii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Portugalii. Następnie obejrzeli prezentację amerykańskiego czasopisma "Zoom in America" wydawanego przez Konsulat Generalny USA w Krakowie przeprowadzoną przez p. Bożenę Piłat pracownika (US Consulate General). Później pracownik konsulatu p. Maria Brzostek zaprezentowała "American English - US Government Resources for English Teachers US Educational Programs in Poland'. Zarówno młodzież, jak i nauczycieli zdobyli dużo nowych informacji i doskonalili komunikację w języku angielskim.

HALLOWEEN 2015

HALLOWEEN 2015

W ostatnim tygodniu października obchodziliśmy w naszej szkole Halloween. Uczniowie klas I a i I d wzięli udział w warsztatach, na których wykonali pod nadzorem nauczycieli języka angielskiego –
p. Doroty Chwastowskiej, p. Magdaleny Kobus oraz p. Sylwii Tworek – lampiony z dyni zwane Jack O’ lantern. W piątek poprzedzający Halloween tj. 29.10.2015 chętni uczniowie
i nauczyciele przebrali się za duchy, upiory, czarownice i inne potwory. Wszyscy bawili się wyśmienicie!!!

Klasa II A z wizytą w ŚCDN

29 września 2014, klasa II A, razem z nauczycielami języka angielskiego p. Katarzyną Grudziecką i p. Krystyną Podkówką, wzięła udział w doskonalącym umiejętności językowe spotkaniu w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty realioznawczo-artystyczne: tworzenie JACK-O’LANTERNS na HALLOWEEN

29 października klasa 2a zabrała się za praktyczną stronę przygotowania dekoracji na święto Halloween: wykonywanie lampionów z dyń. Uczniowie pracowali w parach, z wielkim zaangażowaniem drążyli, dłubali i kroili dynie, aż powstały z nich prawdziwe dzieła sztuki. W radosnej atmosferze tworzyli niezwykłe wzory upiornych twarzy, kotów, wilków, pająków.

 

 

Zobacz więcej zdjęć 

Czytaj więcej...

Popołudnie z językiem angielskim

 10 czerwca uczniowie Publicznego Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Nowinach przygotowali inscenizacje w języku angielskim związane  z Dniem Matki i Dniem Ojca. W przedsięwzięciu tym wzięli udział uczniowie klas Ib i Ic. Przedstawienie  zostało zaprezentowane przed rodzicami, nauczycielami i dyrekcją  w auli szkoły. Uczniowie klasy Ib przygotowali wiersze znanych angielskich poetów oraz humorystyczną scenkę pomyłek „At the bus stop” o pewnej randce w ciemno. Natomiast klasa Ic zaprezentowała znaną bajkę „Cindrella” czyli „Kopciuszek”. Bajka ta została wzbogacona autorską prezentacją multimedialną jednego z uczniów.

 Zobacz więcej zdjęć

Czytaj więcej...

Konkurs na na najładniejszy lampion z dyni lub plakat z okazji Halloween


W roku szkolnym 2013/2014 w październiku odbył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni lub plakat z okazji Halloween. Uczniowie klas gimnazjalnych wykonali bardzo ciekawe pracy, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

Praca plastyczna:

I miejsce – Marzena Pawlik kl. II d

II miejsce – Dariusz Snochowski kl. I c

III miejsce – Kamil Kurek kl. II b

 Zobacz więcej zdjęć

 

Czytaj więcej...

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach