^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 w Futsalu – Gliwice 25-26.01.2014 rok

 

Drużyna UKS Ekomu Futsal Nowiny w dniach 25 i 26 stycznia 2014 roku przebywała w Gliwicach na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Udział w tej imprezie zapewniła sobie po wygraniu eliminacji, które odbyły się 14 grudnia w Chrzanowie. W turnieju finałowym wystąpiło dwanaście drużyn z całej Polski: Wisła Krakbet Kraków, Rekord Bielsko Biała, GAF Gliwice, Hurtap Łęczyca, MOKS Białystok, TAF Toruń, Góral Tryńcza, Glinik Gorlice, U2 Bytów, GKS Wikielec, GTW Gliwice i Ekom Futsal Nowiny.

Zobacz więcej zdjęć

Drużyna Ekomu trafiła do grupy A, w której zmierzyła się w pierwszym meczu z MOKS Białystok przegrywając 2-4 po bramkach Tomasza Lasoty i Mikołaja Nowińskiego choć prowadząc przez większość meczu grę i stwarzając mnóstwo sytuacji strzeleckich. W drugim tak zwanym meczu o wszystko młodzi zawodnicy z Nowin mimo wielu sytuacji podbramkowych (sam na sam z bramkarzem gliwiczan byli Tomasz Lasota, Mikołaj Nowiński i Radek Jankowski) ulegli faworyzowanym gospodarzom 0-2 odkrywając się już całkowicie przy stanie 0-0 (remis nie dawał awansu do następnej fazy). W tych dwóch spotkaniach można przytoczyć przysłowie, iż niewykorzystane sytuacje lubią się mścić (na siedem sytuacji sam na sam Ekom wykorzystał tylko dwie). Na koniec przyszło grać o miejsca IX-XII. Po wygranym meczu z TAF Toruń 5-2 (bramki: Tomasz Lasota, Daniel Cyranowski x2 i Mikołaj Nowiński x2) i przegranym 2-3 z U2 Bytów (Tomasz Lasota i Dawid Dorowski) ostatecznie drużyna z Nowin uplasowała się na 10 miejscu w Polsce w kategorii wiekowej do 14 lat. Z Gliwic młodzi futsalowcy z Nowin wywożą fajne wspomnienia z super imprezy i przede wszystkim cenne doświadczenie bo takie można tylko zdobyć z najlepszymi drużynami w tej kategorii wiekowej w Polsce. Warto nadmienić, iż wszyscy zawodnicy to mieszkańcy gminy Sitkówka-Nowiny. Drużyna z Nowin grała w składzie: Bartłomiej Kroczak, Andrzej Lisowski, Łukasz Czerwiak, Daniel Cyranowski, Bartłomiej Jaros, Mikołaj Nowiński, Tomasz Lasota, Radosław Jankowski, Paweł Szymonek, Szymon Durak, Dariusz Snochowski. Olgierd Chatys, Dawid Dorowski. Trener Michał Ziernik.

Opracował: Michał Ziernik

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach