^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4
foto5

              

MARATON MATEMATYCZNY 2018

MARATON MATEMATYCZNY

W tym maratonie kondycja miała znaczenie, ale jeszcze ważniejsze były: zdolności matematyczne, znajomość języka angielskiego oraz umiejętność pracy zespołowej.

W marcu w VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego
w Kielcach po raz ósmy odbył się „Maraton matematyczny dla gimnazjalistów”. Osoby biorące udział w maratonie to przede wszystkim świetni matematycy, ale przynajmniej jedna osoba musi bardzo dobrze znać język angielski. Konkurs wymaga od uczniów logicznego myślenia, a także uczy pracy zespołowej. Każda z drużyn mierzyła się z takim samym zestawem zadań, napisanych w języku angielskim. W czasie czterech godzin trzeba było rozwiązać ich jak najwięcej. Zadania, pod nadzorem swojego nauczyciela matematyki, ułożyli uczniowie z klasy, przygotowujący się
do międzynarodowej matury. I choć poprzeczka ustawiona była wysoko, chętnych do udziału w maratonie nie brakowało. - Każdego roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów . Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:

 

1 drużyna:

ANNA KRAJEWSKA klasa 3A

JULIA KAŁUZIŃSKA klasa 3A

NATALIA DUDEK klasa 3A

2 drużyna:

MAJA LIBERA klasa 3D

NATALIA RASZEJA klasa 3D

RÓŻA MOCHOCKA klasa 3D

3 drużyna:

MAGDALENA ZWIERZCHOWSKA klasa 2A

MICHAŁ MILCARZ klasa 2A

JAKUB MOCHOCKI klasa 2A

Copyright 2018  Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach